LiMA pokalbių klubas: futuristinis „pOrtalas” - ne tik garsinti Vilnių, bet ir skatinti vienybę

LiMA pokalbių klubas: futuristinis „pOrtalas” - ne tik garsinti Vilnių, bet ir skatinti vienybę

2021-08-30 17:00, Vilnius | Dalyvauja: 15 Registracijos terminas: 2021-08-30

LiMA pokalbių klubas: futuristinis „pOrtalas” - ne tik garsinti Vilnių, bet ir skatinti vienybę 

Šią vasarą Lietuvos sostinėje pristatytas futuristinis „pOrtalas” pasirodė esantis kaip tik tai, ko trūko pandemijos kelionių ribojimų išvargintam pasauliui. Žinia apie  Vilniuje sukurtą įrenginį, primenantį duris į kitus pasaulius iš mokslinės fantastikos filmų, ir padedantį realiu laiku bendrauti su Liublino gyventojais, labai sudomino tarptautinę žiniasklaidą. Pasirodė daugiau nei 280 publikacijų JAV, Australijoje, Singapūre, Indonezijoje, Kinijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir daugelyje kitų šalių, o žinia apie Vilniaus projektą pasiekė daugiau nei 1 mlrd. skaitytojų auditoriją. LR Vyriausybės duomenimis, drauge su diplomatinėmis Lietuvos ir Baltarusijos santykių žinutėmis, "pOrtalas" – labiausiai Vilnių ir Lietuvą garsinusi naujiena visame pasaulyje šiemet.

Šalia Vilniaus Geležinkelio stoties įkurdintas „pOrtalas”, sujungęs sostinę su Lenkijos Liublino miestu – Benedikto Gylio ir jo vardo fondo penkerius metus brandinta idėja, įgyvendinta kartu su VILNIUS TECH „LinkMenų fabriku“. Pagrindinis projekto mecenatas – Benedikto Gylio paramos fondas, projektą remia Vilniaus miesto savivaldybės programa Kuriu Vilnių”, įgyvendinti padėjo partneriai Lenkijoje: Liublino miesto savivaldybė, tarpdisciplininės kultūros centras „Crossroads“. Vilniaus „pOrtalą” tarptautinei auditorijai pristatyti padėjo sostinės turizmo ir verslo plėtros agentūra Go Vilnius”. Ateityje planuojama “portalais” Vilnių sujungti ir su kitais pasaulio miestais.

Užsienio žiniasklaida prisideda ir prie B. Gylio bei projekto komandos siunčiamos vienybės ir bendrystės žinutės. Žinomos technologijų svetainės Gismodo” žurnalistę Jody Serrano projektas įkvėpė mintims apie žmonijos ateitį: Nors portalai Vilniuje ir Liubline neturi galios transportuoti (deja), jie vis tiek įdomūs. Jie paliečia problemą, apie kurią mes visi turėtume galvoti daugiau: ryšį su kitais pasaulio žmonėmis. Dalijamės ta pačia planeta, tad turėtume dirbti kartu, idant apsaugotume ją ir kaip visuomenė tobulėtume atsakingai ir rūpestingai. Tai neįmanoma, jei nepažįstame vieni kitų,” - rašė J. Serrano.

LiMA kviečia narius į pokalbių klubą kartu su projekto kūrėjais ir partneriais sužinoti plačiau apie „pOrtalo" idėją, kūrimą, viešinimo sprendimus ir pasaulinę sėkmę.

 

Pokalbių klube Futuristinis „pOrtalas” ne tik garsinti Vilnių, bet ir skatinti vienybę dalyvaus Ringailė Papartytė, Gintarė Kavaliūnaitė, dr. Eglė Girdžijauskaitė, pokalbį moderuos Alvydė Palaimaitė.

 

Plačiau apie pranešėjus:

 

 

 Ringailė Papartytė

 Benedikto Gylio paramos fondo ir pOrtal projekto vadovė

 Nuo 2017 m. politikos mokslus baigusi Ringailė Papartytė vysto kūrybiško mokslo ir inovacijų rėmimo projektus Benedikto Gylio paramos fonde, vadovauja „pOrtalo“ projektui, yra 2020 m. išleistos utopinius bei distopinius ateities scenarijus nagrinėjančios knygos „Lietuva  2120“ bendraautorė. 2008–2012 m. kartu su bendraminčiais aktyviai veikė Lietuvos liberalaus jaunimo organizacijoje. Nuo 2012 valdė projektus komunikacijos agentūroje, kuravo komunikaciją MO muziejuje, buvo vizualinei kultūrai skirtų renginių ciklo „Penketai“ komandos narė. Šiuo metu Lietuvos ir užsienio meno lauko pulsą seka kuruodama „Culture&Popcorn“ skiltį interneto žurnale Abstract Stylist. 

 

 

Gintarė Kavaliūnaitė

„Go Vilnius” viešųjų ryšių projektų vadovė


 Daugiau nei 14 metų patirties komunikacijos srityje. Patirtis ir specializacija – tarptautinė komunikacija, kultūros, švietimo ir turizmo temos, viešojo ir nevyriausybinio sektorių organizacijų ir projektų komunikacija. Dirbo Europos Humanitarinio universiteto komunikacijos komandoje, viešųjų ryšių agentūroje „PR Service“ kuravo tarptautinius komunikacijos projektus. Pastaruosius ketverius metus dirbdama „Go Vilnius“ rengia ir skleidžia Lietuvos sostinės naujienas užsienio žiniasklaidai, kuruoja tarptautinių miesto rinkodaros kampanijų viešuosius ryšius.

 

 

Dr. Eglė Girdzijauskaitė

 

Buvusi VILNIUS TECH „LinkMenų fabriko“ projektų vadovė


Iki 2021 m. rugpjūčio dirbo VILNIUS TECH kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“, kuriame buvo atsakinga už kūrybinių projektų vystymą ir komunikaciją. Dabar dirba Ekonomikos ir inovacijų ministrės patarėja ir atstove spaudai. Sėkmingiausi projektai, su kuriais dirbo E. Girdzijauskaitė, buvo orientuoti į Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje: „pOrtalas“ tarp Vilniaus ir Liublino ir Lietuvoje sukurta mažiausia pasaulyje nanoprakartėlė, kuri padovanota Romos popiežiui. Pastarasis projektas pelnė aukščiausius įvertinimus daugelyje reklamos ir rinkodaros konkursų Lietuvoje. E. Girdzijauskaitė stažavosi ir kaupė patirtį įvairiuose universitetuose Bostone, Milane, Edinburge, Amsterdame, o 2020 m. VILNIUS TECH įgijo socialinių mokslų srities daktaro laipsnį. 2014–2017 m. dėstė VILNIUS TECH Verslo vadybos fakultete.

 

 

Renginys skirtas tik LiMA nariams!  

Forma:

Neformalus bendravimas, patirtis

Data:

2021 m. rugpjūčio 30 d. (pirmadienis) 17 val.

Vieta:

Kultūros baro „Kablys" restoranas „Saulės jėgainė", Kauno g. 5, Vilnius

 

Trukmė:

~ 1,5 val.

Parkavimas:

Miesto parkavimas

Organizatorius:

LiMA administracija, renginiai@lima.lt 

Svarbu:

Renginyje dalyvavimas tik su galiojančiu galimybių pasu!

Renginys skirtas:

Tik LiMA Vilniaus skyriaus nariams!
Dalyvavimas nemokamas

Registracija LiMA nariams →

Esate marketingo, verslo vystymo, komercijos ir/arba susijusių sričių specialistas ar vadovas?

Tapkite LiMA nariu →

Renginyje gali būti fotografuojama ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti patalpinti viešai prieinamose vietose: socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje bei tolimesnėje renginio komunikacijoje.