LiMA Šiaulių narių ekskursija į UAB „Šiaulių vandenys“

LiMA Šiaulių narių ekskursija į UAB „Šiaulių vandenys“

2022-05-03 16:00, Šiauliai, Jurgėliškių k. 5 | Dalyvauja: 13 Registracijos terminas: 2022-05-03

 Į svečius kviečia UAB „Šiaulių vandenys“!


Ar kada susimąstėte, kur nuteka buityje panaudotas ir užterštas vanduo? Ir kas labiau teršia vandenį: gyventojai ar įmonės? Sutikite, daugeliui tai nerūpi. Bet gal norite sužinoti ir realiai pamatyti?

UAB „Šiaulių vandenys“ dirbanti LiMA narė Džiuljeta Korsakienė gegužės 3 d. 16 val. kviečia į vieną įdomiausių objektų – Šiaulių miesto nuotekų valyklą.  

Į kanalizaciją nugarmėjusios šiauliečių nuotekos vamzdynais keliauja į modernią nuotekų valyklą, kuri yra atokiai už miesto – Jurgeliškių kaime, Šiaulių rajone. Čia per parą išvaloma apie 22 tūkst. kub. metrų užteršto vandens. Švarinant vandenį, sulaikoma apie 15 tonų atplūdusių teršalų. Po ilgos kelionės vanduo vėl atgimsta gyvenimui ir grąžinamas į aplinką – Kulpės, Mūšos, Lielupės upėmis pasiekia Baltijos jūrą.

Nuotekų valymo procese susidaręs dumblas paverčiamas naudingu energijos produktu – biodujomis, kurias deginant kogeneracinėje jėgainėje, gaminama žalioji elektros ir šilumos energija. Įmonė pasigamina apie 50 proc. ekologiškos energijos nuotekų valymo ir dumblo apdorojimo technologiniams procesams. Ir tai dar ne viskas. Išpūdytas nuotekų dumblas išdžiovinamas ir dar kartą panaudojamas kaip energijos šaltinis cementui gaminti. 

Kviečiame apsilankyti ir patiems tuo įsitikinti! 

 

„Pasaka apie tris šaunius vandens lašelius“ 

Po ekskursijos norintys galės įsigyti ką tik išleistą Džiuljetos Korsakienės knygą „Pasaka apie tris šaunius vandens lašelius“.

Tai nuotaikinga literatūrinė mokomoji pasaka vaikams (ikimokyklinukams, pradinukams) ir visai šeimai apie nuotekų tvarkymą, akcentuojant vandens apsaugą ir aplinkosaugą.

 

 Registracija 

Renginys skirtas tik LiMA nariams!

Svarbiausia informacija

Forma:

Neformalus susitikimas

Data:

2022 m. gegužės 3 d. (antradienis) 16:00 val.

Vieta:

Šiaulių miesto nuotekų valykla, Jurgeliškių kaimas 5, Šiaulių r.

Edukacinės programos trukmė:

~ 1,5 val.

Organizatorius:

LiMA Šiaulių skyriaus taryba, info@lima.lt

Renginys skirtas: 

Registracija LiMA nariams →


Esate marketingo, verslo vystymo, komercijos ir/arba susijusių sričių specialistas ar vadovas?

Tapkite LiMA nariu →