Renginio įrašas | Tvarumas ir marketingas: kas svarbu šiandien?

Renginio įrašas | Tvarumas ir marketingas: kas svarbu šiandien?

2026-01-27 00:00, Internetu | Dalyvauja: 6 Registracijos terminas: 2026-01-27

Renginio įrašas!

  

Tvarumas tapo neatsiejama šiandienos verslo ir visuomenės dalimi, o jo komunikacija – svarbiu veiksniu, formuojant įmonės reputaciją bei ilgalaikę sėkmę. Vartotojų lūkesčiai dėl atsakingo verslo elgesio nuolat auga, todėl įmonės privalo efektyviai įtraukti tvarumo principus į savo marketingo strategiją ir aiškiai komunikuoti apie savo veiksmus. Koks marketingo vaidmuo įmonių tvarume?

Rengio įraše išgirsite: 
• Kas yra tvarumo mąstysena ir kokie yra tvarumo principai? Kokios yra tvarumo strategijos?
• Koks marketingo vaidmuo įmonės tvarumo strategijos kūrime?
• Kaip turėtų marketingas įsitraukti į tvarumo sprendimų priėmimą įmonėje? Kas turėtų būti atsakingas įmonėje už tvarumą, kurioje nėra tvarumo vadovo?
• Kaip tvarumo principus integruoti į marketingo strategiją?
• Kaip tvarumo marketingo kampanijos prisideda prie įmonės reputacijos kūrimo? Kas labiausiai nukenčia, jeigu tvarumo pažadai yra neišpildomi?
• Kokie yra pagrindiniai iššūkiai tvarumo iniciatyvų komunikacijoje?
• Kokie yra geriausi tvarumo komunikacijos praktikos pavyzdžiai? Kokių klaidų reikėtų vengti?

Renginys skirtas: marketingo, žmogiškųjų išteklių, komunikacijos, pardavimų, specialistams ir vadovams, verslo sektoriaus atstovams ir visiems, kurie domisi tvarumo marketingo tema.

Renginio įrašas


Pranešėjai:

 

 

How to transform a compliance headache into a marketing opportunity?

The new European regulations set to take effect from 2025 will significantly impact corporate communication and product marketing, redefining many current strategies as greenwashing. While this may seem daunting for companies aiming to promote the sustainability of their products, the key lies in having skilled marketers who can create compelling and compliant narratives. The future holds great potential for those who can adapt and build authentic, powerful brand experiences that align with the new standards.

Benedetto Ruggeri (Italija), MUGO įkūrėjas ir vadovas

Benedetto yra Italijos klimato technologijų įmonės MUGO įkūrėjas ir generalinis direktorius. MUGO suteikia mažmenininkams galimybę įmonių duomenis paversti naudingomis įžvalgomis, kuriant tvaraus apsipirkimo parduotuvėje ir internete patirtį.

 

 

Žmonių motyvacijos psichologija tvarumo komunikacijoje: bizūnas, pyragas ar moralas?

Pranešimo metu Aivaras paskatins pažvelgti į tvarumo klausimą iš vartotojo perspektyvos - ir ne tik atsižvelgiant į demografines vartotojo charakteristikas, tačiau pažvelgti giliau į žmogaus motyvaciją ir sužinoti kodėl nereikėtų moralinių klausimų simplifikuoti ir pavyzdžiui jų paversti ekonominiais.

Aivaras Urba, CO:AGENCY duomenų strategas, psichologas

Aivaras yra ekonomikos ir vartotojų psichologijos magistras. Profesinę karjerą jis pradėjo socialiniame versle, kaip mokymosi ypatumų centro „Labirintas”, padedančio vaikams, turintiems specifinių mokymosi sutrikimų, bendraįkūrėjas. Vėliau buvo „Synthesis Consulting Group” analitiku, o dabar dirba su duomenimis ir strateginėmis įžvalgomis dalinasi su komunikacijos agentūros co:agency klientais.

 

 

Tvarumo LINK - kaip įmonės gali integruoti tvarumo principus į savo marketingo strategiją?

Kelionės traukiniu pačios iš savęs yra tvarios, tačiau prioritetiniai LTG LINK keliami klientų lūkesčiai paslaugai - traukinių punktualumas, greitis, patogumas, švara. Nors tvarumo traukiniautojų bendruomenė neįvardina kaip pagrindinės reikalaujamos vertės, siekdami jungti žmones ir verslus tvariai ateičiai, kasdien LTG LINK komanda priima strateginius pasirinkimus šiam tikslui pasiekti.

Rusnė Matulaitytė, LTG LINK rinkodaros vadovė

Rusnė yra LTG Link rinkodaros vadovė, o prieš pradedant traukiniauti buvau Lietuvos Raudonojo Kryžiaus lėšų pritraukimo ir rinkodaros vadovė, o kaip tvarumą integruoti kasdieniuose komerciniuose sprendimuose išmoko BIOK LAB kaip prekybos marketingo vadovė.

 

  

Tvarumas ir vertybės

Pranešimas apie tvarumo santykį su žmogumi, organizacijomis ir kodėl šis santykis vis dar komplikuotas. Verčių paieškos ir kaip marketingas gali išspręsti klimato kaitos problemą? Kaip tvarumo įtraukimas į marketingo strategijas gali atverti naujas galimybes skatinti teigiamus elgsenos pokyčius ir gilinti vertybėmis pagrįstą įsipareigojimą tvariems veiksmams.

Žemartas Budrys, THE CRITICAL partneris ir tvarumo vadovas

Žemartas Budrys vienas iš Xwhy Supratimo agentūros bendraįkūrėjų, kuri vėliau susijungė su Critical dizaino agentūra. Žemartas Budrys aktyviai veikia tvarumo, kultūros tyrimų ir bendruomenės įtraukimo veiklose. Įgavo magistro laipsnį Maastrichto universitete, dirbo Norvegijoje, Belgijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. 

 

  

Nuo Greenwashing iki Greenhushing: praktiniai pavyzdžiai ir ES reguliavimas

Pranešime bus trumpai pristatytos skirtingos žaliojo smegenų plovimo formos (greenwashing, greenhushing, greenwishing ir kt.) su pavyzdžiais ir Europos Sąjungos reglamentavimo pokyčiai šioje temoje

Urtė Karklienė, OXYLABS tvarumo vadovė

Urtė Karklienė yra atsakinga už IT paslaugas teikiančios įmonės „Oxylabs“ tvarumo strategijos kūrimą ir įgyvendinimą bei ESG (Aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir įmonių valdymo) ataskaitų teikimą. Pagrindinis tikslas šiose pareigose – rasti geriausius sprendimus verslui prisitaikyti prie kintančios aplinkos ir įkvėpti kitus prisijungti prie šios pokyčių kelionės. Urtė turi daugiau nei 15 metų profesinę patirtį dirbant energetikos, statybos, mažmeninės prekybos ir informacinių technologijų srityse.

 

  

Tvarumas ir marketingas – nuo iniciatyvų iki strateginio pokyčio?

Pranešimas apie skirtingą tvarumo brandą organizacijose ir kokią funkciją gali atlikti marketingas. Nuo pavienės tvarumo iniciatyvų komunikacijos iki tvaraus verslo modelio kūrimo. Kaip marketingas gali būti tvaresnis.

Donatas Kuras, Tvarumo ir komunikacijos ekspertas

Donatas Kuras su tvarumo tema dirba nuo 2008 metų, pastaruosius keletą metu jis itin daug dirba su įvairių sektorių įmonėmis tvarumo klausimais – nuo mokymų ir poveikių analizės iki strategijos bei ataskaitų parengimo. Donatas taip pat yra LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Nacionalinio tvarumo ir atsakingumo indekso metodikos atnaujinimo (2023 m.) koordinatorius, šešėlinės pramonės dekarbonizacijos ataskaitos (2024 m.) bendraautorius. Donatas taip pat yra sukaupęs kelių dešimčių metų patirtį komunikacijos srityje, nuo 2019 m. yra Lietuvos komunikacijos asociacijos Tarybos narys, o pastaruosius keletą metų – ir Tarybos pirmininkas.

 

  

Kaip (ne)kalbėti apie tvarumą: žodžiai ir pasekmės

Baigiasi tvarumo kaip lengvos komunikacijos linijos era - prasideda teisine atsakomybe grįstų teiginių laikas, kada įmonės turės patvirtinti tai, ką sako. Elvyra pristatys, kaip kinta tvarumo suvokimas įmonėse ir kaip procesus paveiks prasidedantis informacijos auditavimas.

Elvyra Mikšytė, VESTA CONSULTING organizacijų tvarumo skyriaus vadovė

Elvyra turi 7 metų patirtį tvarumo srityje, pastaraisiai metais daugiausiai dėmesio skiria organizacijų tvarumui strateginiu lygmeniu, kad tai taptų ne tik įrašu socialinėje paskyroje, bet iš esmės teigiamu pokyčiu organizacijoje. Konsultuoja įmones ataskaitų rengimo klausimais, padeda pamatyti tvarumo nešamas naudas įmonei, gilina žinias į nuolat atnaujinamus Europos sąjungos su tvarumu susijusius reglamentus.

 

  

Komunikuoti verta: sėkmingiausių tvarumo kampanijų patirtys

Inga papasakos apie sėkmingiausias „Grąžinti verta“ pastarųjų metų tvarumo iniciatyvas, jų įgyvendinimą ir rezultatus.

Inga Gvasalia - Tarasonienė, FABULA RUD PEDERSEN GROUP projektų direktorė

Inga turi sukaupusi patirtį konsultuojant klientus komunikacijos klausimais vienoje didžiausių komunikacijos agentūrų Lietuvoje „Fabula Rud Pedersen Group“. Ingos „arkliukas“ – tvarumo temos ir projektai, ne tik pasiekę įspūdingų rezultatų, bet ir atnešę ne vieną pergalę Lietuvos ir tarptautiniuose komunikacijos ir rinkodaros apdovanojimuose.

 

  

2 būdai, kaip reklamos agentūra gali jums padėti įgyvendinti tvarumo strategiją

2 skirtingos telekomunikacijų bendrovės – 2 skirtingi keliai, kuriuos „Clinic 212“ ėjo drauge, siekiant įmonių tvarumo tikslų. Pamatysite UNDO (Belgija) prekės ženklo kūrimo ir „Telia Lietuva” kalėdinės kampanijos užkulisius bei būdus, kaip skirtingai reklamos agentūra gali prisidėti tiek prie strategijos kūrimo, tiek prie jos įgyvendinimo.

Toma Stasiukaitytė, CLINIC 212 agentūrų grupės strategė

Toma turi daugiau nei 10 metų patirties dirbant reklamoje: kadaise pradėjusi nuo kūrybininkės rolės, šiuo metu dirba stratege Clinic 212 agentūrų grupėje ir kasdien padeda klientams ne tik atrasti efektyviausią būdą atsidurti vartotojų akiratyje, bet ir įsitvirtinti jų pasąmonėje ilgam. Per pastarąjį dešimtmetį prisidėjo prie didžiausių prekių ženklų sėkmės tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kurdama jiems įvairiausio pobūdžio ir apimties strategijas.

 

  

Tvarumo alchemija: kaip ataskaitą paversti auksu?

Tvarumo ataskaitos nėra tik formalumas - jos gali tapti puikiu įrankiu nuodugniau pasižiūrėti į nusistovėjusias įmonės praktikas, identifikuoti tvaresnius veiklos būdus ir reguliariai pasidžiaugti pasiektu progresu. Dar daugiau - jos gali tapti aukso šaltiniu B2B (ir ne tik) verslams. Ko reikia, kad jos tokiomis taptų, papasakosiu savo pranešime.

Jorė Astrauskaitė, WE ARE MARKETING partnerė

Daugiau nei dešimties metų rinkodaros ir komunikacijos patirtį turinti Jorė paskutinius penkerius metus padeda B2B verslams išsigryninti savo pozicionavimo ir pardavimų generavimo strategijas. Kiekviena strategija yra puiki proga įsigilinti į naują verslo sritį, padėti klientui geriau suprasti savo pirkėjus bei jų poreikius, ir parodyti aiškų kelią, kaip rinkodaros dėka pasiekti norimus verslo rezultatus.


Programa:
 

 

1 DALIS

1.

Benedetto Ruggeri | How to transform a compliance headache into a marketing opportunity?

2.

Elvyra Mikšytė | Kaip (ne)kalbėti apie tvarumą: žodžiai ir pasekmės

3.

Rusnė Matulaitytė | Tvarumo LINK - kaip įmonės gali integruoti tvarumo principus į savo marketingo strategiją?

4.

Jorė Astrauskaitė | Tvarumo alchemija: kaip ataskaitą paversti auksu?

5.

Aivaras Urba | Žmonių motyvacijos psichologija tvarumo komunikacijoje: bizūnas, pyragas ar moralas? 

 

 

2 DALIS

1.

Urtė Karklienė | Nuo Greenwashing iki Greenhushing: praktiniai pavyzdžiai ir ES reguliavimas

2.

Donatas Kuras | Tvarumas ir marketingas – nuo iniciatyvų iki strateginio pokyčio?

3.

Inga Gvasalia - Tarasonienė | Komunikuoti verta: sėkmingiausių tvarumo kampanijų patirtys

4.

Toma Stasiukaitytė | 2 būdai, kaip reklamos agentūra gali jums padėti įgyvendinti tvarumo strategiją

5.

Žemartas Budrys | Tvarumas ir vertybės 


Renginio įrašo kaina:

KAINA
LiMA NARIAMS:
KAINA
SVEČIAMS:

 

0 Eur

 

59 Eur

 

Renginio įrašas 

 

Pirkti įrašą 

  

Svarbiausia informacija

Tema:

Tvarumas ir marketingas

Renginiai vyko:

2024 m. spalio 9 - 10 d. (trečiadienis - ketvirtadienis), 15:00 - 18:00 val.  

Vieta:

Internetu

Trukmė:

~ 6:00 val

Organizatorius:

LiMA administracija, info@lima.lt

Įrašo kaina:

LiMA nariams renginio įrašas nemokamas!

Registracija LiMA nariams →

 

Įrašo kaina svečiams: 59 Eur

Pirkti įrašą →

Registruotis
Registracija priimama iki 2026-01-27